Karmelitánské knihkupectví
Knihy    iEncyklopedie    Čtenářský koutek    Katechismus    KNA.cz
Karmelitánské knihkupectvíKarmelitánské knihkupectví
Online prodejna
Vyhledávání


Doporučujeme:

Síla v slabosti Jana Pavla II.

Stanisław Dziwisz, Czesław Drążek, Renato Buzzonetti, Angelo Comastri
Info a běžná cena: vázaná, 99 stran, 129 Kč
Edice: Osudy
Vydáno: 2006
Objednací číslo: 101191
Druh zboží: kniha
Koupit

Anotace knihy
V roce 2005 Jan Pavel II oslovil svět svým utrpením. Věrný slibu, který dal při zvolení kardinálu Wyszynskému, vedl církev a křesťany do třetího tisíciletí. Svým příkladem a svým slovem se stal i pro věřící jiných náboženství a pro všechny lidi dobré vůle svědkem pokoje, porozumění a míru. Jeho plodné apoštolské působení bylo spojeno s velkým utrpením: byl na něho spáchán atentát a později onemocněl Parkinsonovou chorobou. Karol Wojtyla byl mužem bolesti, a tak nemocní a trpící v jeho srdci nacházeli pochopení a schopnost naslouchat. Kniha shrnuje vyprávění čtyř osob, které Jana Pavla znali velice zblízka. Stanislaw Dziwisz byl dlouholetým papežovým osobní tajemníkem. Czeslaw Drazek je vedoucí polského vydání deníku Osservatore Romano. Profesor Renato Buzzonetti byl papežův osobní lékař a vůbec poprvé na veřejnosti popisuje závažné chirurgické zákroky a léčení, které Jan Pavel podstupoval až do posledních dnů svého života. Angelo Comastri, vikář baziliky svatého Petra, vypráví o neuvěřitelné pouti věřících a lidí ze všech koutů světa, kteří se přišli s papežem po jeho smrti rozloučit. Zdůrazňuje při tom mariánskou zbožnost Jana Pavla II. Touto poutavou knihou může každý čtenář znovu prožít příběh plný oběti, vděčnosti a lásky.
Klíčová slova
Jan Pavel II.
utrpení
smrt
stáří
Ukázky z knihy
Ukázka 1
 
Dobrozdání
Čím Jan Pavel II. uhranul všechny generace světa? Tento polský papež, který měl nadání herce, znal sílu slova, věděl, že víra i hory přenáší, ale bez lásky by zůstala chladnou skálou. Celosvětová veřejnost měla možnost sledovat, jak se ve své službě evangeliu, člověku a Bohu stravuje. Z energického vztyčeného muže v plné síle se stal sehnutý, vyčerpaný stařec, kterému přestávaly sloužit nohy, vypovídaly službu ruce i tvář. On, mistr slova a úsměvu, nebyl často schopen vyslovit jednotlivé slabiky svého projevu. Mnozí si kladli otázku: „Neměl by odstoupit? Nepotřebuje církev ve svém čele usměvavého, energického, relativně mladého a dynamického papeže? Neztrácí církev své pozice a sympatie?“ Dnes však víme, že utrpení, bolest, umírání i smrt jako by před očima celého světa korunovaly statečnost i lásku tohoto velkého člověka, milovaného Svatého otce Jana Pavla II.
Do poslední chvíle se cítí spojen s těmi, s kterými žil a pro které pracoval. „Nechte mě odejít k Pánu,“ prosí své nejbližší, kteří s ním prožívají poslední zápas v jeho agónii. On, vikář Kristův, přiblížil nám Kristův smrtelný zápas a agónii. Pohřeb a vše, co následovalo poté, zástupy, které denně putují k jeho hrobu po více než roce od jeho skonu, jsou odpovědí rádcům, kteří se často domnívají, že církev je něco jako podnik řízený mladými, energickými, usměvavými manažery, jak o tom svědčí usměvavé tváře hledící na nás ze všech stran. Většinou to však nejsou živí lidé, ale obrazy z televizních obrazovek nebo z plakátů.
Stránky útlé knížky Síla v slabosti Jana Pavla II. mluví o životě, který smrtí nekončí, o starém člověku, který byl vždy mladý!
Dominik Duka, biskup královehradecký[**]

 
Nabídka podobných titulů:
- podobné tituly
- tituly od tohoto autora: Dziwisz Stanislaw 
- tituly z této edice: Osudy
- Tituly ke klíčovým slovům této knihy: Jan Pavel II. utrpení smrt stáří
- Knihy od tohoto původce: Karmelitánské nakladatelství
Autoři:
A, B, C, Č, D, Ď, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, Ň, O, P, Q, R, Ř, S, Š, T, Ť, U, V, W, X, Y, Z, Ž
Tituly:
A, B, C, Č, D, Ď, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, Ň, O, P, Q, R, Ř, S, Š, T, Ť, U, V, W, X, Y, Z, Ž, Ostatní
Klíčová slova:
A, B, C, Č, D, Ď, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, Ň, O, P, Q, R, Ř, S, Š, T, Ť, U, V, W, X, Y, Z, Ž, Ostatní
Tisk stránky


Karmelitánské knihkupectví iKarmel.cz
duchovní a křesťanská literatura
obsáhlá a přehledná nabídka
Kontakt: info@kna.cz.
Další kontakty zde

uživatel:
K tomuto titulu doporučujeme:

Výpis všech knižních tipů k heslu